Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiKłopotliwe blizny

USUWANIE BLIZN

Powypadkowe, pooperacyjne, pooparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy. Są różne przyczyny powstawania blizn na ciele. Niektóre osoby noszą je dumnie, na znak walki. Innym, szczególnie, gdy są znacznych rozmiarów – odbierają pewność siebie i zadowolenie ze swojego wyglądu. Nie trzeba jednak wydawać setek złotych na kremy, które i tak nie zdają egzaminu. Prestige Skin oferuje szeroki wachlarz możliwości walki z tymi defektami skóry. Wystarczy konsultacja ze specjalistą, który po omówieniu problemu pacjenta, pomoże dobrać odpowiednią terapię.

MESOLINE ROLLER

MesolineRoller to urządzenie, które pomaga zrewitalizować skórę. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych. Roller posiada 540 mikroigiełek ze stali nierdzewnej, które docierają na głębokość 0,5-1,5 mm tkanki. Swoim działaniem pobudza produkcję kolagenu oraz naturalne czynniki wzrostu. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Dolegliwość może utrzymywać się od kilku godzin do 2 dni. W efekcie, pacjent otrzymuje ujędrnione ciało, zredukowany cellulit oraz rozstępy.

LASER FRAKCYJNY

To kolejna metoda walki z bliznami. Lekarz przykłada do skóry specjalną głowicę.Emituje onamikrowiązki światła, które penetrują tkankę na głębokości większej niż 1,5 mm. Dzięki precyzyjnemu działaniu, uszkodzeniu ulega tylko wybrana część naskórka i skóry właściwej. Pozostałe tkanki zostają nietknięte. W wyniku naturalnego procesu gojenia się ran, martwe komórki zostają zastąpione nowymi. Skóra się regeneruje, blizny znikają lub stają się mniej widoczne.

MIKRODERMABRAZJA i DERMABRAZJA DIAMENTOWA

Ten rodzaj mikrodermabrazji i dermabrazji wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy, pokrytej warstwą diamentu.  Całości zabiegu dopełnia pompa, która zasysa martwy, zrogowaciały naskórek. To działanie pobudza produkcję kolagenu i elastyny – dwóch substancji odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Poprzez mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy naskórka, skóra staje się wygładzona, ujędrniona i jaśniejsza. W przypadku rozległych blizn, wykonuje się głęboką dermabrazję.  Może wiązać się z nią niewielki ból, dlatego lekarze proponują pacjentom znieczulenie miejscowe. Po zabiegu należy używać specjalnych opatrunków maściowych, które przyspieszą proces gojenia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się powtórzenie zabiegu.

PEELINGI CHEMICZNE

Peelingi chemiczne to peelingi, które docierają do głębszych warstw skóry, niż te tradycyjne.Efektem ich działania jest nie tylko poprawa kondycji skóry, zanik zmarszczek i przebarwień, ale także zanik blizn i rozstępów. W zależności od skali problemu, specjalista dobierze odpowiedni peeling. Zabieg polega na pokryciu skóry jedną lub kilkoma warstwami preparatu. Dzięki temu można uzyskać kontrolowany efekt złuszczenia naskórka i powierzchownych warstw skóry właściwej.  Jest skuteczny, ponieważ dociera do warstwy rozrodczej naskórka. Składniki peelingu stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Pacjent jest wyłączony z życia codziennego na około 6 dni. Później na powierzchni skóry może utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie.


Wszystkie publikacje w tej kategorii