Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiStarzejąca się skóra twarzy

Twarz jest naszą wizytówką. To pierwsze, na co zwraca uwagę pierwszy raz spotkania osoba. Po kondycji skóry, ilości zmarszczek, oceniają nasz wiek, styl życia i piękno inni. Warto więc zadbać o to, aby nie można było oderwać oczu od naszej twarzy. Pomóc mogą tu różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki nim, możemy wypełnić zmarszczki, usta, a także pozbyć się przebarwień. Pomocne tu są: kwas hialuronowy, botox, peelingi i kremy.

KWAS HIALURONOWY – NATURALNY WYPEŁNIACZ

Kwas hialuronowy jest substancją naturalną, produkowaną przez wszystkie organizmy żywe. W medycynie estetycznej używa się go do wypełniania zmarszczek mimicznych, korekcji owalu twarzy, wypełniania ust, piersi, poprawy jędrności skóry szyi, dekoltu oraz dłoni.

Aby odjąć pacjentowi lat, specjalista za pomocą cienkiej igły, wprowadza kwas pod skórę, wypełniając poszczególne zmarszczki. Aplikując środek w okolice kości jarzmowych można skorygować owal twarzy, aby wyglądała na młodszą i pełniejszą.

Nieodłącznym elementem młodości są piękne zadbane usta. Niestety, z biegiem czasu, czerwień wargowa blednie, ich kontur staje się mniej wyraźny i tracą one swoją sprężystość. Tu również może pomóc kwas hialuronowy. Zaaplikowany bezpośrednio w wargi – szybko i bezpiecznie – skoryguje ich kształt, przywróci świeży kolor, jędrność, nawilży je oraz wyraźnie powiększy.

BOTOX W WALCE ZE ZMARSZCZKAMI

Kolejną metodą pomocną w walce ze zmarszczkami są zabiegi z użyciem botoksu. Toksyna botulinowa pozwala na szybkie i efektywne działanie. Efekty spłycenia nierówności skóry widoczne są już po 2-3 dniach od zabiegu. Botox lepiej radzi sobie z nimi niż kwas hialuronowy. Dzięki niemu możemy pozbyć się opadających kącików ust, efektu opadających powiek, zmarszczek mimicznych, a także tzw. „brody czarownicy”. Toksyna podawana jest podskórnie, przy użyciu cienkiej igły. Dzięki temu, lekarz może zaaplikować substancję w konkretne miejsce.

PEELING – NA PROBLEM PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia, które pojawiają się na skórze są najczęściej efektem szkodliwego działania promieni słonecznych. Nie trzeba zakrywać ich fluidami i korektorami. Można posiłkować się pomocą gabinetów medycyny estetycznej. Specjaliści znają wiele sposobów na zlikwidowanie przebarwień. Pacjent może skorzystać z dermabrazjilub mikrodermabrazji. Te peelingi polegają na kontrolowanym ścieraniu naskórka i warstw skóry właściwej. Zabiegi działają oczyszczająco i pobudzają procesy regeneracyjne oraz rewitalizacyjne.  Można zdecydować się również na peeling fenolowy. Składa się on ze składników roślinnych oraz chemicznych. Dzięki temu, że dociera głęboko, do warstwy właściwej skóry, następuje jej całkowita rewitalizacja i głęboka odnowa, a przebawienia znikają. Pacjent może skorzystać także z peelingów medycznych. Po konsultacji ze specjalistą, ten dobiera zabieg indywidualnie, do potrzeb danej skóry. Abypozbyć się ciemnych plam, zazwyczaj używa się kwasu kojowego, TCA (kwas trójchlorooctowy), azelianowego, glikolowego lub ich mieszanki, takiej jak YellowPeel. W walce z przebarwieniami pomocna bywa również terapia depigmentacyjnaCosmelan/Dermamelan. Zabieg jest złożony z dwóch części. Pierwsza odbywa się w gabinecie lekarskim. Obszar ciała, na którym widnieją niechciane, ciemne plamy pokryty zostaje specjalną maską. Po upływie określonego przez lekarza czasu, a jest to nie więcej niż 8 godzin, pacjent usuwa ją samodzielnie w domu. Drugim etapem terapii jest codzienne wykonywanie zaleceń specjalisty. Mowa tu o nakładaniu na twarz specjalnego kremu. Efekty kuracji widoczne są po około miesiącu.

 


Wszystkie publikacje w tej kategorii