Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiSylwetka do korekty

MODELOWANIE SYLWETKI

Często katujemy się drakońskimi dietami, intensywnymi treningami. Wszystko w pogoni za idealną sylwetką. Czasem mimo starań, efekty nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. To sprawia, że tracimy dalszą motywację. Wtedy mamy do czynienia z efektem jo-jo. Nie warto porzucać treningów i zdrowego stylu życia. Z pomocą może przyjść medycyna estetyczna i zabiegi, które pomogą wymodelować ciało. Są one bezpieczne i polegają na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które sprawiają najwięcej problemów. Mowa tu o brzuchu, udach, kolanach i podbródku. Prestige skin oferuje dwie metody modelowania sylwetki. Mezoterapię peptydową biomimetyczną oraz lipolityczną.

MEZOTERAPIA PEPTYDOWA BIOMIMETYCZNA

Peptydy to organiczne związki chemiczne. Te wykorzystywane w zabiegu, to cały wachlarz substancji, które złożone są z krótkich łańcuchów aminokwasów, których ilość nie przekracza 100. Dlatego nazywane są minibiałkami. Biologicznie odpowiadają czynnikom wzrostu, które znajdują się w ludzkiej skórze. Peptydy biomimetyczne to inteligentne substancje, które wykazują aktywność biologiczną – są przekaźnikami informacji w tkankach. Ich zadaniem jest dotarcie w głąb organizmu i przywrócenie odpowiednich procesów, które zachodzą w skórze. To działanie zapewnia naturalny efekt estetyczny wymodelowanej sylwetki. Substancja podawana jest za pośrednictwem mezoterapii, ponieważ wtedy przynosi najlepsze efekty. Dociera bowiem bezpośrednio do skóry właściwej. Taki koktajl, podawany pacjentowi podskórnie złożony jest z dużej dawki kwasu hialuronowego oraz z ponad 50 aktywnych składników z grupy witamin, peptydów, koenzymów i mikroelementów.

MEZOTERAPIA LIPOLITYCZNA

To nowa, wymodelowana sylwetka w 10 dni. Tak w skrócie można opisać efekty, jakie przynosi mezoterapia lipolityczna. Wykorzystuje peptydy biomimetyczne oraz zaawansowaną biotechnologię, aby skutecznie zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej z określonych miejsc. Zabieg jest prosty. Specjalista wstrzykuje pod skórę tych partii ciała, które pacjent chce wymodelować, koktajl z różnymi, dobroczynnymi składnikami. Wśród nich znajdziemy: fosfatydylocholinę,  odpowiedzialną za rozbicie tłuszczu, aminokwasy, multiwitaminy, minerały oraz rk-Oligopeptyd-2, który również odpowiada za rozbicie tkanki tłuszczowej, a ponadto przyczynia się do wygładzenia i przywrócenia napięcia skórze. Podczas zabiegu, pacjent może odczuwać dyskomfort, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Pomezoterapii lipolitycznej, obszar poddany leczeniu może ulec zaczerwienieniu. Może wystąpić także lekki obrzęk. Objawy powinny ustąpić w ciągu doby od zabiegu.

MODELOWANIE SYLWETKI TO NIE SPOSÓB NA ODCHODZANIE

Mezoterapie, które mają pomóc w wymodelowaniu sylwetki nie zastąpią diety i ćwiczeń. Na zabieg powinny zdecydować się osoby o prawidłowej masie ciała lub zbliżonej do właściwej. One właśnie uzyskają najlepsze efekty. Metody te przeznaczone są do zlikwidowania opornej tkanki tłuszczowej, której pacjent nie może się pozbyć,pomimo zdrowego trybu życia.


Wszystkie publikacje w tej kategorii