Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiPrzebarwienia

ŻYCIE BEZ KŁOPOTLIWYCH PRZEBARWIEŃ

Blizny i przebarwienia to defekty urody, które bardzo często mają duży wpływ na samoocenę kobiet. Powstają w różnych sytuacjach i czasem przypominają o przeszłości. Mogą być symboliczne. Zdarza się jednak, że nie jest się zadowolonym ze swojego odbicia w lustrze. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Prestige Skin posiada szeroką ofertę walki z tymi niedoskonałościami. Po konsultacji ze specjalistą, dobrana zostanie odpowiednia metoda leczenia.

POKONAJ CIEMNE PLAMY

Do walki z przebarwieniami używa się przede wszystkim różnego rodzaju peelingów. Specjalista może zaproponować terapię depigmentacyjnąCosmelan/Dermamelan. Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszej jego części, obszar objęty przebarwieniami pokrywany jest specjalną maską. Po upływie zalecanego czasu, a  nie przekracza on 8 godzin, pacjent usuwa ją samodzielnie w domu. Drugim etapem jest codzienne nakładanie na twarz specjalnego kremu. Efekty kuracji widoczne są już po miesiącu. W likwidacji przebarwień pomocne są również peelingi medyczne.  Lekarz dobiera je według indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj używa się kwasu TCA (kwas trójchlorooctowy), kojowego, glikolowego, azelainowego lub ich mieszanki, takich jak YellowPeel.

UPORAJ SIĘ Z BLIZNAMI

W walce z bliznami wykorzystuje się urządzenie MesolineRoller. Pomaga ono zrewitalizować skórę. Dzięki Rollerowi, który posiada 540 mikroigiełek ze stali nierdzewnej, które docierają na głębokość 05-1,5mm tkanki, w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne. To działanie pobudza produkcję kolagenu oraz naturalne czynniki wzrostu. W efekcie, pacjent może cieszyć się jędrnym ciałem oraz zredukowanymi rozstępami.

DOBRE NA WSZYSTKO

Metodą, która pomoże w jednoczesnym usunięciu przebarwień oraz blizn, np. potrądzikowych jest wykonanie peelingu fenolowego. Charakteryzuje się on dogłębnym działaniem (dociera aż do głębokich warstw skóry właściwej), dzięki czemu zapewnia głęboką odnowę skóry. W jego składzie znajdziemyzarówno składniki roślinne, jak i chemiczne.

Kolejnym rozwiązaniem, które może pomóc przy obu problemach jest laser frakcyjny. Zabieg polega na przykładaniu do skóry specjalnej głowicy. Emitowane mikrowiązki światła penetrują tkankę na głębokości większej niż 1,5 mm. Laser jest precyzyjne, a więc uszkodzeniu ulega tylko wybrana część naskórka i skóry właściwej, natomiast pozostałe tkanki zostają nietknięte. Martwe komórki zostają zastąpione nowymi w wyniku regeneracji. Skóra promienieje, a blizny i przebarwienia znikają lub stają się mniej widoczne.

Dermabrazja i mikrodermabrazja diamentowa również są wykorzystywane w leczeniu obu schorzeń. Zabiegi polegają na kontrolowanym ścieraniu naskórka i warstw skóry właściwej. Używa się do tego specjalnej głowicy, która jest pokryta warstwą diamentu.  Specjalna pompa zasysa martwy, zrogowaciały naskórek. Zabieg przyczynia się do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Skóra jest oczyszczona i sprowokowana do regeneracji.

 


Wszystkie publikacje w tej kategorii