Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiCzym jest kwas hialuronowy?

  1. Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny związek, który występuje u wszystkich istot żywych. Produkowany jest przez organizm, w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Do jego głównych zadań zalicza się wiązanie wody w tej warstwie. Ma wpływ na produkcję kolagenu. Kwas ten znajdziemy też w innych partiach ciała człowieka. Jako element mazi stawowej, jest składnikiem odpowiedzialnym za jej lepkość i smarowanie stawów, dzięki czemu chrząstki nie ulegają wytarciu.

  1. Jak kwas hialuronowy wpływa na skórę?

Cząsteczki kwasu hialuronowego,  transportują substancję odżywcze w głąb skóry. Przyczynia się to do produkcji kolagenu. Dzięki niemu, skóra jest nawilżona, gładka i jędrna. Z upływem czasu, ciało traci możliwość wytwarzania kolagenu. Konsekwencją tego, skóra się starzeje, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

  1. Czy to prawda, że jest szeroko stosowany w medycynie?

To prawda. Kwas hialuronowy to naturalna substancja, przez co jest chętnie wykorzystywany w medycynie. Nie tylko tej estetycznej. Ona używa go przy zabiegach redukcji zmarszczek, korekty nosa, powiększania ust i piersi. W ortopedii, stosowany jest przy leczeniu chorób i bólów stawów. Dermatologia używa go do wspomagania procesu gojenia ran, blizn i oparzeń.  Kwas hialuronowy powszechny jest także w gabinetach stomatologicznych. Pomaga przy rekonstrukcji tkanek miękkich w jamie ustnej. Okulistyka wykorzystuje go przy produkcji, np. kropli do oczu.

  1. Jakie części ciała można poddać zabiegowi?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Dlatego zabiegom z jego użyciem można poddać każdą część ciała. Do najpopularniejszych jednak należą: wypełnienie zmarszczek, korekta nosa, powiększanie ust oraz piersi. Ponadto używa się go przy walce z rozstępami i cellulitem.

  1. Do jakich zabiegów używa się kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej?

Substancja wykorzystywana jest przy różnych innych zabiegach. Prestige Skin oferuje szeroki wachlarz możliwości. Kwas hialuronowy można stosować samodzielnie, jako wypełniacz zmarszczek. Sprawdza się zarówno przy tzw. „kurzych łapkach”, jak i wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, nierówności na czole czy szyi. Może być także uzupełnieniem kuracji botoksem. To również komponent koktajlu witaminowego w mezoterapii czy składnik wielu kremów oraz masek nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Ponadto jest cennym dodatkiem do peelingów. Dzięki swoim właściwościom głęboko nawilża skórę i przyspiesza procesy gojenia. Kwas przydatny jest także przy zabiegach z użyciem lasera frakcyjnego.

  1. Jak wygląda zabieg?

Jeśli chodzi o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabieg jest prosty i bezpieczny. Lekarz za pomocą cienkiej kaniuli, wprowadza pod skórę, w miejsce występowania zmarszczek niewielką ilość żelowej substancji. Jej gęstość zależy od tego, która część ciała ma zostać wypełniona. Zabieg nie trwa długo. Zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu minut.

  1. Jakie są korzyści z powiększania ust kwasem hialuronowym?

Usta po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego przede wszystkim stają się pełniejsze.  Są nawilżone i jędrne, a ich kontur jest wyraźniejszy. Zabieg pomaga poprawić symetrię warg i dodaje ich właścicielce lub właścicielowi pewności siebie.

  1. Kiedy widoczne są efekty i jak długo się utrzymują?

Rezultat użycia kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu. Pacjent nie musi obawiać się siniaków, ani krwiaków. Efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych predyspozycji 12-18 miesięcy.

  1. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Na życzenie pacjenta, lekarz może jednak zastosować znieczulenie miejscowe.

  1. Jakie są przeciwskazania do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Każdy zabieg należy omówić ze specjalistą. Podczas konsultacji, pacjent powinien poinformować go wszelkich chorobach i przyjmowanych lekach. Przeciwwskazaniami do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są choroby układu immunologicznego, alergie, skłonność do blizn, a także stany zapalne i infekcje skóry.


Wszystkie publikacje w tej kategorii