Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiCzym jest modelowanie sylwetki?

  1. NA CZYM POLEGA MODELOWANIE SYLWETKI?

Modelowanie sylwetki polega na usunięciu w bezpieczny sposób zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których nie możemy wyeliminować jej dietą i ćwiczeniami. Często, ćwiczenia wykonywane na daną partię ciała, nie dadzą nam gwarancji, że pozbędziemy się z niej zbędnych centymetrów. Organizm sam decyduje o tym, w których miejscach chudnie.

  1. DO KOGO SKIEROWANY JEST ZABIEG MODELOWANIA SYLWETKI?

Zabieg skierowany jest do osób pełnoletnich, o normalnej wadze ciała lub zbliżonej do normalnej, które nie mogą zwalczyć niechcianej tkanki tłuszczowej. Z modelowania sylwetki mogą skorzystać ci pacjenci, których zawiodła zarówno odpowiednia dieta, jak i ćwiczenia. Zabieg przeznaczony jest dla tych, którzy chcą pozbyć się niewielkiej ilości tłuszczu z niewielkich partii ciała.

  1. JAKIE PARTIE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Dzięki zabiegom modelowania sylwetki, pacjent może pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, kolan, a także podbródka. W ofercie Prestige Skin znajdziemy dwa rodzajemezoterapii, które skutecznie walczą z dodatkowymi centymetrami: peptydową biomimetyczną oraz lipolityczną.

  1. CZY MODELOWANIE SYLWETKI MOŻE ZASTĄPIĆ DIETĘ?

Zabieg nie może zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczeń. Modelowanie sylwetki nie jest sposobem na odchudzanie. Jest to środek do osiągnięcia wymarzonego celu, od którego pacjenta dzieli już niewiele. To właśnie osoby o prawidłowej lub zbliżonej do prawidłowej masie ciała uzyskają najlepsze efekty.

  1. CZYM JEST MEZOTERAPIA PEPTYDOWA BIOMIMETYCZNA?

Zabieg nie jest skomplikowany i przypomina tradycyjną mezoterapię. Wykorzystuje on peptydy, czyli organiczne związki chemiczne. Te używane podczas zabiegu, to cały wachlarz substancji, złożonych z krótkich łańcuchów aminokwasów. Peptydy biomimetycznesą inteligentnymi substancjami, które wykazują aktywność biologiczną.Są odpowiedzialne za przekazywanie informacji w tkankach. Docierają w głąb organizmu i przywracająwłaściwe procesy, które zachodzą w skórze. Koktajl, który jest podawany pacjentowi podskórnie składa się z dużej dawki kwasu hialuronowego, a także z ponad 50 aktywnych składników z grupy witamin, peptydów, koenzymów i mikroelementów. Dzięki nim uzyskujemy naturalny efekt wymodelowanej sylwetki. Substancja podawana za pośrednictwem mezoterapii przynosi najlepsze efekty, ponieważ dociera bezpośrednio do skóry właściwej.

  1. NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA LIPOLITYCZNA?

O tym zabiegu mówi się „nowa sylwetka w 10 dni”. Podczas tej mezoterapii, wykorzystuje peptydy biomimetyczne oraz zaawansowaną biotechnologię. To połączenie gwarantuje skutecznąlikwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Zabieg jest prosty. Specjalista wstrzykuje pod skórę modelowanych części ciała koktajl z różnymi, dobroczynnymi składnikami. Zaliczamy do nich: fosfatydylocholinę –  odpowiedzialną za rozbicie tłuszczu, aminokwasy, multiwitaminy, minerały oraz rk-Oligopeptyd-2- również odpowiada za rozbicie tkanki tłuszczowej, a ponadto przyczynia się do wygładzenia i przywrócenia jędrności skóry.

  1. CZY EFEKTY MODELOWANIA SYLWETKI SĄ TRWAŁE?

To czy efekty zabiegu będą trwałe, w dużej mierze zależy od pacjenta. Bardzo ważna jest późniejsza pielęgnacja skóry, czyli masaże i nawilżanie. Należy jednak pamiętać także o zróżnicowanej diecie, bogatej w warzywa i owoce, a także o wysiłku fizycznym, który dodatkowo przyczyni się do utrzymania rezultatu mezoterapii.

  1. KIEDY POWINNO SIĘ ZDECYDOWAĆ NA ZABIEG?

Na zabieg powinny zdecydować się osoby, które bez skutku starają się zlikwidować zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli przez dłuższy czas dieta i ćwiczenia nie przynoszą upragnionego efektu, z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. Zabieg może stać się ukoronowaniem wysiłku, polegającego na dążeniu do pięknej, zdrowej sylwetki.

  1. CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?

Zabiegi są bezpieczne. Podczas ich wykonywania, pacjent może odczuwać dyskomfort, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po mezoterapii lipolitycznej, na obszarze poddanym leczeniu może pojawić się zaczerwienienieoraz niewielki obrzęk. Objawy powinny ustąpić w ciągu doby od zabiegu.

  1. JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MODELOWANIA SYLWETKI?

Zabieg modelowania sylwetki jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez specjalistę. Pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża i okres karmienia piersią, infekcje, choroby immunologiczne oraz schorzenia wątroby i dróg żółciowych.

 


Wszystkie publikacje w tej kategorii