Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiMezoterapia – 10 najważniejszych pytań

  1. Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zbieg medycyny estetycznej. Jest bardzo ceniony ze względu na swoją wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Dzięki zaaplikowaniu podskórnie koktajlu substancji aktywnych, można przywrócić skórze blask i młodość. Pacjent może pozbyć się delikatnych zmarszczek, zrewitalizować i nawilżyć swoją skórę oraz nadać jej jędrności.

  1. Które części ciała można poddać mezoterapii?

Mezoterapia jest zabiegiem uniwersalnym. To oznacza, że może być on wykonywany na wielu partiach ciała. Może pomoc przy problemach ze skórą głowy, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, ud i pośladków. Skutecznie redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami.Przyczynia się też do likwidacji cellulitu. Pacjent zyskuje zdrową i nawilżoną skórę.

  1. Czy zabieg może przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Zdecydowanie tak. Zabieg można wykonywać na owłosionej skórze głowy. Pacjenci, którzy cierpią ze względu na wypadanie włosów, mogą skutecznie zahamować ten proces. Wstrzykiwane podskórnie substancje aktywne, przyczyniają się do wzmocnienia cebulek włosów.

  1. Jakie są zalety mezoterapii?

Największymi zaletami zabiegu są jego bezpieczeństwo i skuteczność. Niemniej ważny jest fakt, że skierowany jest do wszystkich typów cery. Specjalista po konsultacji dobierze składniki, które najlepiej rozwiążą problemy, z którymi borykają się pacjenci. Mezoterapia przyczynia się do spłycenia zmarszczek, wyrównuje koloryt skóry, pomaga w walce z uporczywym cellulitem oraz rozstępami.

  1. Jakie składniki powinny znaleźć się w koktajlu substancji aktywnych?

W zależności od potrzeb pacjenta, specjalista dobiera składniki koktajlu, który zostanie zaaplikowany pod skórę. Każdy  koktajl jest tworzony indywidualnie dla każdej osoby. Znajdują się w nim różne, dobroczynne składniki. Wśród nich znajdziemy, m.in. kwas hialuronowy, dekspantenol, aminokwasy, sole mineralne czy krzemionkę organiczną.

  1. Jak przebiega zabieg?

Koktajl substancji aktywnych podawany jest za pomocą igły lub specjalnego pistoletu. Zabieg obejmuje od kilku do nawet kilkunastu miejsc. Po zaaplikowaniu środka, specjalista wykonuje delikatny masaż. Dzięki niemu wszystkie składniki rozkładają się równomiernie pod powierzchnią skóry. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

  1. Czy mezoterapię trzeba powtarzać?

Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zabieg powinien być systematycznie powtarzany. Lekarze zalecają 3-miesięczną kurację: najpierw co 7-14 dni, później co 21-28. Aby podtrzymać rezultaty, pacjent powinien powtarzać zabieg co 2-6 miesięcy.

  1. Kiedy widoczne są efekty?

Pełny efekt uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów. Polepszenie kondycji skóry zauważalne jest jednak już po pierwszej mezoterapii. Pacjenci dostrzegają rewitalizację i napięcie skóry, a także jej zdrowszy wygląd.

  1. Kto powinien skorzystać z mezoterapii?

O zabiegu powinny pomyśleć osoby między 30 a 60 rokiem życia. Mogą z niego skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mezoterapia skierowana jest do osób, które borykają się z problemem wypadania włosów, rozstępami, cellulitem, a także ze zmęczona cerą, która przejawia oznaki starzenia.

  1. Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Lekarz, który wykona zabieg, powinien być poinformowany o wszystkich chorobach i lekach, które przyjmuje pacjent. Przeciwskazaniami do wykonania mezoterapii jest ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe oraz metaboliczne, alergie, infekcje oraz stan zapalny skóry.

 


Wszystkie publikacje w tej kategorii