Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiCo powinnam wiedzieć o zabiegu wypełnienia ust?

Wypełnianie ust –  8 rzeczy, które warto wiedzieć

 wypełnianie ust wrocław

1. Wypełnianie ust jest wykonywane preparatem pochodzenia naturalnego

Usta wypełniane są preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Jest to naturalnie występująca substancja, która wiąże wodę. Występuje ona we wszystkich organizmach żywych. Kiedy z upływem czasu nasz organizm ma jej coraz mniej skóra traci jędrność, dlatego kwas hialuronowy może zostać wykorzystany nie tylko do powiększania ust, ale też do ich odżywienia i nawilżenia .

2. Efekty są natychmiastowe

Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe, należy jednak pamiętać że nie są one stałe. Kwas po wstrzyknięciu zaczyna być wchłaniany przez organizm. Po okresie pół roku efekty zabiegu mogą być już wyraźnie mniejsze.

Doświadczony specjalista jest w stanie uzyskać natychmiastowy efekty, zachowując jednocześnie naturalny wygląd ust oraz odpowiednie proporcje. Przerysowane postacie z nieporadnie powiększonymi ustami oglądane często w mediach należą tu na szczęście do rzadkości. Dobrze przeprowadzony zabieg daje niezwykle estetyczne efekty.

Wśród efektów wyróżnić można: powiększenie  ust, wyrównanie symetrii przy jednej z warg wyraźnie mniejszej od drugiej, przywrócenie konturu oraz wygładzenie zmarszczek wokół ust.

3. Zabieg jest bezpieczny

Wypełnianie ust jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetyczniej. Niewielka inwazyjność wynikająca z naturalnego pochodzenia substancji, jej stopniowe wchłanianie i brak trwałości zmian sprawiają, że wypełnianie i powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do jednego z najbezpieczniejszych zabiegów korekcyjnych jakie można wykonać.

Po zabiegu możliwe są lokalne zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia, możliwe jest też wystąpienie zasinień, w praktyce jednak zaraz po wykonaniu zabiegu można powrócić do normalnego, codziennego życia. Niewielka  opuchlizna w okolicy wstrzyknięcia zwykle ustępuje w ciągu kolejnego dnia po zabiegu,

Zabieg wykonywany jest poprzez wstrzykiwanie kwasu za pomocą niezwykle cienkiej igły. Usta są  niezwykle wrażliwą na wszelkie bodźce zewnętrzne, sam proces wstrzykiwania kwasu mimo znieczulenia może więc wiązać się z lekkim dyskomfortem

4. Zabieg można powtarzać

Ze względu na fakt że efekty zabiegu nie są permanentne można powtarzać go w momencie cofnięcia się efektów pierwszego zabiegu. Należy pamiętać że jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

5. Zabieg można wykonywać w każdym wieku

W miarę upływu czasu w naszym organizmie jest coraz mniej kwasu hialuronowego ,dlatego korekta ust w późniejszym wieku może mieć szczególnie dobroczynny efekt estetyczny. Kwas hialuronowy pomoże ustom odzyskać odpowiedni kontur, zlikwiduje zmarszczki oraz odżywi skórę przywracając jej utracony wygląd


Wszystkie publikacje w tej kategorii