Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiBotoks

                                                                                BOTOX – FAKTY I MITY

Beautiful woman gets injections. Cosmetology. Beauty Face

Wokół botoksu nawarstwiło się wiele mitów, które dyskredytują ten środek jako bezpieczną metodę w walce ze zmarszczkami. Z telewizji i gazet bombardują nas zdjęcia nieudanych zabiegów lub tych, które zostały wykonane przez osoby bez kwalifikacji. Zanim podejmiemy lub odrzucimy decyzję o wypełnieniu zmarszczek toksyną botulinową warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

BOTOX SPRAWIA, ŻE TWARZ TRACI MIMIKĘ NA STAŁE – MIT!

Prawdą jest, że podanie toksyny paraliżuje mięśnie, odpowiedzialne za powstawanie głębokich zmarszczek, np. lwiej na czole. Nierówność zostaje wypełniona, a skóra ponownie się napina. Po kilku dniach, paraliż ustępuje, a mimika wraca do normy. Jeśli zabieg wykonuje osoba bez odpowiednich kwalifikacji, może dojść do trwałego uszkodzenia nerwów, a twarz może nabrać nienaturalnych kształtów i zostać pozbawiona ekspresji. Dlatego warto wybrać odpowiedniego i przeszkolonego lekarza, któremu powierzymy swój wygląd.

TO ZABIEG TYLKO DLA OSÓB STARSZYCH – MIT!

Nie istnieje wyraźna granica wieku, która mówi o tym, kto może wypełnić zmarszczki botoksem. To wszystko jest kwestią indywidualnych predyspozycji. Szacuje się jednak, że osoby około 30 roku życia mogą już zainteresować się wypełnieniem głębokich, mimicznych zmarszczek.

BOTOX LECZY MIGRENĘ – PRAWDA!

Botox dzięki swojemu działaniu rozluźniającemu, stosowany jest przez neurologów w leczeniu migren. Podobny skutek odczuwają pacjentki, które zdecydują się na wypełnienie zmarszczek preparatem. Bóle głowy znikają nawet na 4 miesiące.

EFEKTY ZABIEGÓW SĄ TRWAŁE – MIT!

Efekty wypełniania zmarszczek utrzymują się od 4-9 miesięcy. Aby były trwałe, zabieg należy powtarzać co około pół roku. Jeśli pacjent nie zdecyduje się na ponowne użycie botoksu, toksyna zostanie wydalona przez organizm, a skóra ponownie zacznie się naturalnie starzeć.

BOTOX POMAGA W WALCE Z NADPOTLIWOŚCIĄ – PRAWDA!

Osoby cierpiące na nadpotliwośćczęsto sięgają po botox. Środek jest przydatny w leczeniunadpotliwości okolic pach, dłoni i stóp. Toksyna niszczy unerwienie gruczołów, dzięki czemu znacznie zmniejszają wytwarzanie potu. Skutki zabiegu utrzymują się przez około 8-9 miesięcy.

TO ZABIEG, KTÓRY MOŻNA WYKONAĆ W PRZERWIE NA LUNCH – PRAWDA!

Decyzja o zabiegu powinna zostać przemyślana i przedyskutowana z lekarzem. Samo wypełnianie zmarszczek jest jednak szybkie i praktycznie bezbolesne. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i nie zostawia wyraźnych śladów. W miejscach niektórych nakłóć mogą pojawić się jedynie niewielkie siniaki.

BOTOX JEST BEZPIECZNY – PRAWDA!

Botox ma swoje zastosowanie w medycynie od wielu lat. Używa się go w okulistyce, neurologii, stomatologii i chirurgii. Bardzo ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych preparatów medycznych. Te znajdziemy w gabinetach lekarskich i sprawdzonych klinikach.

 


Wszystkie publikacje w tej kategorii