Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiBotoks – najważniejsze pytania

usuwanie przebarwień i plam na twarzy, botoks wrocław

1. Czy botox skutecznie usuwa zmarszczki?

Toksyna botulinowa przeznaczona jest dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się głębokich zmarszczek mimicznych. Specjalista aplikuje środek podskórnie za pomocą cienkiej igły. Botox wypełnia zmarszczki, nadając cerze gładkości. Niekiedy okazuje się, że nierówności są zbyt głębokie. Wtedy lekarz może zaproponować pacjentowi dopełnienie ich za pomocą kwasu hialuronowego

2. Czy botox jest substancją trującą?

Botox, inaczej toksyna botulinowa, wytwarzany jest przez bakterie beztlenowe o nazwie Clostridium botulinum. Jej duże stężenie w organizmie może być trujące, a nawet prowadzić do śmierci. W kontrolowanych ilościach, substancja działa leczniczo. W medycynie używa się jej do wygładzania zmarszczek, walki z nadpotliwością oraz bólami głowy o podłożu migrenowym.

3. Czy to prawda, że botox zwalcza migreny?

Botox ma szerokie zastosowanie w medycynie. Często sięgają po niego także neurolodzy. Toksyna, po wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca pomaga w walce z migrenowymi bólami głowy. Ulgę odczuwają też pacjenci zabiegów kosmetycznych z użyciem botoksu. Zmniejsza on napięcie mięśniowe, dzięki czemu objawy migren znikają na około 4 miesiące.

4. Czy botox likwiduje nadpotliwość?

Nadpotliwość to problem, z którym boryka się wiele osób, w różnym wieku. W zwalczaniu schorzenia pomaga użycie toksyny botulinowej. Prestige skin wykonuje zabiegi w okolicach pach, dłoni oraz podeszw stóp. Botoks niszczy unerwienie gruczołów,  czego konsekwencją jest zmniejszenie ilości wytwarzanego potu.

Zabieg jest prosty i bezbolesny. Po podaniu miejscowego znieczulenia, odpowiednio rozcieńczony botox wstrzykiwany jest płytko, pod skórę, w miejscach  dotkniętych nadpotliwością. Pozytywny efekt zabiegu wzmacnia się z dnia na dzień. Po 2 tygodniach potliwość spada o nawet 90%.

5. Jak długo widoczny jest efekt zabiegów z użyciem botoxu?

Trwałość efektów zabiegów z użyciem botoksu jest zróżnicowana. Ma na to wpływ środowisko, w którym pacjent żyje, naturalne predyspozycje, używanie kosmetyki, a nawet dieta. Ważne jest, aby dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i stosować kremy nawilżające.

Efekt wygładzonej toksyną botulinową twarzy utrzyma się od 4 do nawet 9 miesięcy. Jeśli chodzi o nadpotliwość:  8-9miesięcy.

6. Czy botox odkłada się w organizmie?

Nie, botox nie odkłada się w organizmie. W niewielkich ilościach jest nieszkodliwy dla człowieka – wręcz działa leczniczo. Jeśli pacjent nie powtarza zabiegów, w celu utrwalenia efektów, toksyna zostanie wydalona przez ludzkie ciało, a skóra wraca do naturalnych procesów starzenia.

7. Kto powinien sięgnąć po botox?

Po zabiegi z użyciem toksyny botulinowej mogą sięgnąć zarówno kobiety i mężczyźni. Nie istnieje wyraźna granica. O wypełnianiu zmarszczek w ten sposób warto pomyśleć w okolicy 30 roku życia. Wszystko jednak zależy od kondycji skóry pacjenta. Po konsultacji, lekarz zaproponuje najlepsze dla danej cery zabiegi.

Jeśli chodzi o przeciwdziałanie nadpotliwości, pacjenci, którzy cierpią na to schorzenie powinni skonsultować się ze specjalistą.

8. Czy zabieg z użyciem botoksu jest bolesny?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej nie są bolesne. Na życzenie pacjentów, lekarze stosują znieczulenie miejscowe.

9. Jakie są przeciwskazania do zabiegu z użyciem botoksu?

Przed rozpoczęciem leczenia z użyciem toksyny, należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. Przeciwskazaniami do wykonana zabiegu jest: ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, nadwrażliwość na składniki botoksu, oznaki zapalenia skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi i przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a także zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych lub leków rozkurczowych.

10. Czy używanie botoksu może mieć efekty uboczne?

Tak jak stosowanie innych preparatów, tak i zabiegi z użyciem botoksu niosą ze sobą ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. W większości przypadków przemijają po kilku dniach. U pacjentów, w miejscu ukłucia mogą pojawić się niewielkie krwiaki. Wśród innych powikłań znajduje się nienaturalne podniesienie lub obniżenie brwi, niewielki obrzęk, uczucie mrowienia w miejscu poddanym zabiegowi, a także bóle głowy. Do poważniejszych działań niepożądanych zalicza się zwiotczenie mięśni, które uwidacznia się poprzez opadnięcie powieki lub kącika ust.


Wszystkie publikacje w tej kategorii