Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiBotoks

Botoks – prosty i bezpieczny sposób na zmarszczki

Wstrzykiwanie botoksu jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, a kariera tej metody walki ze zmarszczkami z pewnością szybko się nie zakończy. Po botoksks najczęściej sięgają osoby, które chcą pozbyć się  zmarszczek mimicznych. Dzięki zastosowaniu toksyny, twarz wygląda na wypoczętą, łagodniejszą i młodszą. Środek pomaga nie tylko w walce z oznakami starzenia, ale także z migreną i nadpotliwością.

botoks wrocław

Zalety botoksu

Największą zaletą botoksu jest szybkość jego działania. „Spłycenie zmarszczek widoczne jest już zaledwie po 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt pojawi się po około tygodniu”– tłumaczy dr Aneta Madej, lekarz z Prestige Skin. Terapia przy użyciu toksyny botulinowej jest także bezpieczna, pod warunkiem, że zostanie wykonana przez doświadczonego specjalistę.  Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się zmarszczek mimicznych na twarzy, ale również możemy unieść kąciki ust czy pozbyć się efektu opadających powiek.

Toksyna botulinowa nie tylko likwiduje zmarszczki. Pomaga także w zwalczaniu bólów migrenowych. Jak zaznacza dr Aneta Madej – „Migreny to bóle napięciowe. Gdy relaksujemy mięśnie twarzy podając botoks, pacjentki przy okazji zauważają ten dodatkowy, pozytywny efekt, który utrzymuje się około 4 miesięcy.”

Usuwanie zmarszczek

Walka z efektami starzenia to jedno z podstawowych zadań botoksu. Stosowany jest przede wszystkim do wygładzania zmarszczek mimicznych. Skutecznie likwiduje  zmarszczki na czole (w tym tzw. lwią zmarszczkę), wokół oczu (tzw. kurze łapki), nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza) oraz tzw. „brodę czarownicy”.

Botoks podawany jest domięśniowo, przy użyciu cienkiej igły. Dzięki temu, lekarz może zaaplikować substancję w konkretne miejsce. Zabieg nie trwa długo – od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od korygowanego obszaru. Na życzenie pacjenta, lekarz może wcześniej zastosować krem znieczulający. Dzięki temu zniknie uczucie dyskomfortu.

Efekty utrzymują się przez 6-9 miesięcy. Jeśli pacjent poprzestanie na jednej wizycie, jego skóra wróci z czasem do swojego wcześniejszego stanu. Botoks to także świetna profilaktyka dla osób o silnej i bogatej mimice, która z wiekiem spowoduje pogłębienie i utrwalenie określonych  zmarszczek.

Botoks bronią w walce z nadpotliwością

Osoby cierpiące na nadpotliwość to kolejna grupa, która chętnie korzysta z botoksu. Prestige Skin pomaga w walce z nadpotliwością okolic pach, dłoni czy stóp. Toksyna blokuje unerwienie gruczołów potowych, dzięki czemu zmniejszają one wytwarzanie potu.

Zabieg jest prosty. Lekarz znieczula okolicę, która wymaga leczenia. Następnie wstrzykuje odpowiednio rozcieńczony botoks płytko, pod skórę, w miejsca, w których pojawia się nadpotliwość. „Efekt jest niemal natychmiastowy, a z każdym dniem pogłębia się coraz bardziej. Pełne rezultaty pojawiają się po około 2 tygodniach. Wtedy potliwość spada praktycznie do zera. Skutki zabiegu utrzymują się przez około 8-9 miesięcy.” – zapewnia dr Madej.

Botoks – kiedy i dla kogo?

Z zabiegów z użyciem botoksu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jeśli chodzi o niwelowanie oznak starzenia, to wszystko zależy od kondycji skóry pacjenta. O toksynie warto pomyśleć w okolicy 30 roku życia. Nie istnieje jednak ostateczny próg. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem i wspólnie wybrać najlepszą metodę walki ze zmarszczkami.

Jeśli mowa o leczeniu nadpotliwości, tu nie istnieje granica wieku. Osoby, które borykają się z tego typu problemem również powinny omówić go ze specjalistą.


Wszystkie publikacje w tej kategorii