Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiDermabrazja – najważniejsze pytania

Dermabrazja Wrocław1. Czy dermabrazja usuwa blizny pooperacyjne?

Dermabrazja nie jest w stanie usunąć bardzo głębokich blizn, jednak złuszczenie  wierzchnich warstw skóry  niewątpliwie wpłynie korzystnie na głębokość blizny. Przy mniejszych bliznach ,takich jak blizny potrądzikowe, dermabrazja jest w stanie zminimalizować je w stopniu ,który pozwoli uzyskać satysfakcjonujący estetycznie efekt.

2. Czy powikłania zdarzają się często?

Powikłania przy zabiegu dermabrazji pojawiają się rzadko. Najczęściej obserwujemy podrażnienia i przejściowe  zaczerwienienie  skóry. Ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry z zachowaniem  higieny. Czasami lekarz zaleci stosowanie miejscowych preparatów odkażających lub maści z dodatkiem antybiotyku

3. Czy zabieg dermabrazji jest bolesny?

Zabieg dermabrazji nie jest całkowicie bezbolesny, aby uniknąć dyskomfortu podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe. W zależności od głębokości złuszczania pacjent powinien liczyć się z czasowym dyskomfortem w okresie gojenia.

4. Mam problemy z gojeniem czy dermabrazja jest dla mnie?

Zabiegi złuszczania skóry nie jest polecany osobom, u  których w przeszłości obserwowano skłonność do gojenia  zmian skórnych  z pozostawieniem blizny, ponadto jeśli potencjalna pacjentka choruje na cukrzycę stanowi to przeciwwskazanie dla poddawania się zabiegowi.

5. W czym może pomóc mi zabieg?

Głębokie złuszczanie skóry jest zabiegiem który pomoże w zmaganiu się z defektami takimi jak: głębokie posłoneczne uszkodzenie skóry, blizny potrądzikowe , pooperacyjne oraz pooparzeniowe .

6. Po zabiegu moja skóra ma inny kolor!

To normalne. Dermabrazja to w swojej istocie usunięcie wierzchnich warstwy skóry, proces gojenia trwa 6-8 dni, sama skóra przybierze właściwy odcień nie później niż  5-6 tygodni po zabiegu. Niezwykle ważne jest aby przez okres do 2-3 miesięcy zachować ostrożność  i ograniczyć wystawianie  powierzchni poddanej zabiegowi na bezpośrednie działanie słońca ,używając jednocześnie filtrów przeciwsłonecznych z wysokim faktorem.

7. Czy jeden zabieg wystarczy aby uzyskać odpowiednie efekty?

Wszystko zależy od głębokości zmian na skórze, które chcemy usunąć lub zminimalizować. W wypadku bardzo zaawansowanych zmian niezbędne może być powtórzenie zabiegu nawet kilkukrotnie, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Dermabrazja jest zabiegiem który można wykonać zarówno jednorazowo jak w formie serii zabiegów.  Większość pacjentów poddających się dermabrazji decyduje się na kilkukrotne  powtórzenie zabiegu. Nie wpływa to negatywnie na wygląd skóry, wręcz przeciwnie czyni ją znacznie bardziej elastyczną.

8. Jaką formę zabiegu wybrać? Złuszczanie płytkie czy głębokie?

Forma zabiegu uzależniona jest od nasilenia zmian , a także opinii specjalisty. Regularność, ilość oraz intensywność zabiegów dobierana jest indywidualnie.

9. Mam blizny po trądziku, czy ten zabieg mi pomoże?

Głównym  zastosowaniem złuszczania skóry było właśnie usuwanie blizn potrądzikowych ,dlatego też są duże szanse, że odpowiednio dobrana seria zabiegów pomoże w ich usunięciu.

10. Czy po zabiegu będę musiała pozostać w klinice?

Nie, zabieg dermabrazji nie wymaga hospitalizacji ani obserwacji na miejscu.W wypadku głębszych zabiegów należy jednak liczyć się z możliwością dłuższej nieobecności w pracy ze względu na początkowo niekorzystny wygląd obszaru pozabiegowego.

11. Czy są różne rodzaje dermabrazji?

Tak, jednak optymalnym wyborem jest złuszczanie skóry za pomocą końcówki diamentowej. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów o skórze wrażliwej, gdyż minimalizuje to ryzyko wystąpienia podrażnień .

12. Jak wybrać dobrego specjalistę?

Zabieg złuszczania skóry jest nazywany kontrolowanym, dzieje się tak dlatego że to lekarz prowadzący dostosowuje głębokość złuszczania do bieżącego stanu skóry, proponuje również ilość oraz częstotliwość zabiegów, dlatego dla najlepszych efektów niezbędny jest specjalista o co najmniej kilkuletnim stażu.


Wszystkie publikacje w tej kategorii