Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiLikwidacja i usuwanie zmarszczek – naturalny eliksir młodości

Kwas hialuronowy –  naturalny eliksir młodości

likwidacja i usuwanie zmarszczek Wrocław

 

Kwas hialuronowy to związek występujący naturalnie we wszystkich organizmach żywych.

U człowieka jest między innymi składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Jego zadaniem jest wiązanie wody w tej warstwie skóry. Cząsteczki kwasu, odpowiadają za transportowanie substancji odżywczych w głąb skóry, co wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu.  Jego obecność zapewnia skórze sprężystość i gładkość. Jeśli kwasu jest dużo, skóra jest jędrna, nawilżona i promienna. Niestety, z wiekiem jego ilość zmniejsza się, a co za tym idzie skóra wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy używany jest szeroko w medycynie estetycznej. Pomaga przede wszystkim w cofaniu oznak starzenia skóry.

Likwidacja i usuwanie zmarszczek

Kwas hialuronowy, przez jego naturalność, może zostać zastosowany w każdym obszarze ciała. Dlatego chętnie korzysta z niego medycyna. Nie tylko ta estetyczna. Po substancję sięgają m.in. ortopedzi, którzy przy jego pomocy leczą choroby i bóle stawów; stomatolodzy, którym pomaga przy rekonstrukcji tkanek miękkich w jamie ustnej; dermatolodzy, wspomagając proces gojenia ran, oparzeń i blizn; a także okuliści, ponieważ jest to naturalny składnik filmu łzowego – używany przy produkcji, np. kropli do oczu.

Nie można jednak pominąć szerokiego zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. Wykorzystywany jest przede wszystkim do wypełniania zmarszczek. Poza tym wykonuje się nim zabiegi powiększające usta, korygujące owal twarzy oraz korektę nosa. Znajdziemy go również w różnego rodzaju kremach: opóźniających  oznaki starzenia, nawilżających i ochronnych.

Cofnij zegar i wydobądź piękno

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mogą w widoczny sposób odjąć tobie lat. Nowoczesne wypełniacze potrafią tak poprawić rysy twarzy, abyś wyglądała młodziej, ale bez efektu sztuczności. Preparaty kwasu hialuronowego wypełnią powstające zmarszczki, likwidując tzw. „kurze łapki” wokół oczu, zmarszczki mimiczne na czole i w obszarze ust (zmarszczki palacza) oraz bruzdy nosowo-wargowe. Wstrzyknięcie kwasu w okolice kości jarzmowych pozwoli na skorygowanie zapadniętych policzków i uniesienie owalu twarzy. Poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego w kącikach ust, można je lekko unieść, co nada twarzy nie tylko młodszy, ale i łagodniejszy wygląd. Aplikacja substancji w rejonie szyi i dekoltu przyczyni się do wzrostu napięcia skóry i poprawy jej gęstości. Kwas hialuronowy pomocny jest także w pielęgnacji dłoni, regenerując i odmładzając je.

Gabinet Prestige Skin proponuje również korekcję i powiększanie warg przy użyciu kwasu hialuronowego. Tego rodzaju zabieg jest skuteczny, bezpieczny i szybki. Pozwala on poprawić symetrię ust, uwidocznić ich kontur, nawilżyć je i powiększyć. Efekt zauważalny jest od razu. Po 2-3 dniach wargi mogą się nieco zmniejszyć. To przez ustąpienie niewielkiego obrzęku, który może towarzyszyć wykonanemu zabiegowi. Efekty po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego utrzymują się przez 12-18 miesięcy.

Zdarza się również, że zabiegi z użyciem botoksu, wspierane są przez późniejsze wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy leczona toksyną botulinową zmarszczka jest tak głęboka, że nie zostanie w pełni wygładzona. Różnicę można wyrównać wypełniając jej pozostałości kwasem hialuronowym.


Wszystkie publikacje w tej kategorii