Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiPeeling fenolowy – młodość bez skalpela

PEELING FENOLOWY – ODMŁODZENIE BEZ SKALPELA

peeling fenolowy wrocław

Prestige Skin ma w swojej ofercie peeling EasyPhenLight.  Jest to peeling fenolowy, należący do grupy peelingów chemicznych. Polega na głębokim złuszczaniu. Składa się ze składników roślinnych i chemicznych, które wnikają w głąb skóry właściwej. Przez to jest skuteczniejszy niż inne, podobne preparaty, które działają bardzo płytko, zaledwie w warstwie naskórka.Zabieg przeznaczony jest dla osób  o cerze z głębokimi bliznami po trądziku oraz dla każdego typu skóry dojrzałej, do usuwania oznak tzw. fotostarzenia. Peeling pomaga przywrócić nawilżenie, a także pozbyć się przebarwień i siatki głębokich zmarszczek. W efekcie cera staje się świeża, zdrowa, napięta i ujednolicona.

Zalety

Główną zaletą peelingu fenolowego jest jego skuteczność. Wystarczy jeden zabieg, aby twarz stała się widocznie młodsza, zdrowsza i napięta. Efekt redukcji zmarszczek utrzymuje się nawet przez kilka lat od wykonania zabiegu i to bez ingerencji chirurgicznej. Peeling pomaga także wyrównać koloryt cery – dzięki niemu można pozbyć się niemal wszystkich hiperpigmentacyjnych zmian skóry. Zabieg przyczynia się również do likwidacji blizn potrądzikowych, które są częstą pozostałością po okresie dojrzewania. Ważną cechą peelingu jest też to, że mogą z niego skorzystać zarówno osoby młode jak i bardzo dojrzałe.

Przeciwskazania

Peeling fenolowy to peeling chemiczny, dlatego istnieją pewne przeciwskazania przed jego stosowaniem. Każdy tego typu zabieg powinien wykonać specjalista, który wcześniej przeprowadzi odpowiednią konsultację i oceni stan zdrowia pacjenta. Głównymi przeciwskazaniami do wykonania peelingu fenolowego są: ciąża, niewyrównana cukrzyca , ciężkie schorzenia serca, nerek i wątroby. Podczas wizyty w gabinecie lekarza, należy  poinformować go o wszelkiego rodzaju alergiach, a także o przyjmowanych lekach.

Peeling fenolowy działa głęboko, dlatego czas rekonwalescencji trwa około 8-10 dni. Przez ten czas pacjent powinien zrezygnować z wychodzenia z domu i z aktywności fizycznej. Równie ważne są kolejne 2-3 miesiące. Należy wtedy chronić skórę kremami z wysokimi filtrami UV i unikać wystawiania jej na słońce.


Wszystkie publikacje w tej kategorii