Klinika medycyny estetycznej i dermatologiiTAJNIKI MEZOTERAPII

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia

Mezoterapia nazywana jest zastrzykiem młodości. To jeden z najbardziej cenionych zabiegów medycyny estetycznej nie tylko ze względu na skuteczność, ale także bezpieczeństwo. Znacznie poprawia kondycję skóry i opóźnia procesy starzenia. Przyczynia się do jej głębokiego odżywienia, a co za tym idzie – regeneracji. Mezoterpia intensywnie nawilża skórę, ujednolica jej kolor, wygładza, poprawia mikrokrążenie ,wzmacnia, intensyfikuje procesy naprawcze .Polega na wstrzyknięciu tzw. substancji aktywnych w głąb tkanki. Odpowiedni koktajl przygotowywany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od jego potrzeb. Mogą się w nim znaleźć różne, dobroczynne składniki, np. kwas hialuronowy, dekspantenol, aminokwasy, sole mineralne czy krzemionka organiczna. Mezoterapia może być stosowana na różne partie ciała: głowę, twarz, szyję, dekolt, dłonie, brzuch, uda czy pośladki. Przyczynia się do zredukowania zmarszczek, zasinień pod oczami, likwidacji cellulitu, nawilżenia skóry i przywrócenia jej zdrowego wyglądu. Jest także zabiegiem profilaktycznym przeciw wypadaniu włosów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od rozmowy z lekarzem . Po ustaleniu problemów i sposobu walki z niedoskonałościami, przygotowywana jest zindywidualizowana mieszanka cennych substancji aktywnych. Gotowy koktajl podaje się za pomocą igły w cały obszar podd

any zabiegowi wykonującą szereg drobnych nakłuć. Później wykonywany jest delikatny masaż, który pomaga w równomiernym rozłożeniu składników. Na życzenie pacjenta, lekarz może wcześniej zastosować znieczulenie. Po mezoterapii, można zaobserwować kilka naturalnych reakcji skóry: zaczerwienienie, obrzęk, a nawet niewielkie pęcherzyki. Objawy mogą utrzymywać się od kilku godzin do 2 dni. Jeden zabieg nie wystarczy, aby efekt był dla pacjenta zadowalający i utrzymywał się na długo.

Dla najlepszych rezultatów, lekarze zalecają powtórzenie zabiegu 3-4 razy w odstępach co 3-4 tygodnie. Co ważne, przed mezoterapią nie powinno się zażywać aspiryny ani niesterydowych leków przeciwzapalnych. Mogą one przyczynić się do powstawania drobnych sińców na skórze.

Jakie są efekty mezoterapii?

Polepszenie kondycji skóry pacjent może zauważyć już po kilku dniach, jednak pełny efekt mezoterapii widoczny będzie po 3-4 zabiegach. Miejsca poddane leczeniu znacznie się zmienią. Skóra stanie się lepiej nawilżona i odmłodzona. Poprawi się jej elastyczność i naprężenie. Mezoterapia poprawia także mikrokrążenie, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, a także uzupełnia niedobory składników mineralnych oraz witamin. W rezultacie skóra wygląda nie tylko młodziej, ale i zdrowiej.

Jakie są zalety mezoterapii?

Główną zaletą zabiegu jest jego skuteczność. Mezoterapia działa wielokierunkowo. Najczęściej pomaga przede wszystkim pozbyć się zmarszczek i zasinień wokół oczu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji aktywnych można skutecznie zwalczyć cellulit oraz rozstępy. Z zabiegu korzystają także osoby, borykające się z problemem łysienia.

Mezoterapia przeznaczona jest dla każdego rodzaju cery. Lekarz dopasowuje leczenie w zależności od potrzeb pacjenta.

Kto może skorzystać z mezoterapii?

Mezoterapia przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą szybko poprawić kondycję skóry. O zabiegu powinny pomyśleć osoby , które chciałyby odmłodzić swój wygląd lub zniwelować efekty upływu lat. Skierowany jest do kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z wiotką, szarą, zmęczoną i pozbawioną napięcia skórą.

Osoby, które borykają się z problemem wypadających włosów, dzięki zabiegowi mogą wzmocnić osłabione cebulki i zahamować ten proces.


Wszystkie publikacje w tej kategorii