Alidya Wrocław – redukcja cellulitu

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Alidya Wrocław – redukcja cellulitu


Alidya – Anti Lipo Dystrophic Agents – to zabieg redukcji cellulitu, który przeprowadza się w oparciu o technologię mezopterapii igłowej, przy zastosowaniu innowacyjnego preparatu medycznego, zarejestrowanego jako środek służący leczeniu i profilaktyce obrzękowo – włóknistego zwyrodnienia tkanki łącznej. Wynalazcą tego preparatu jest Dr Motolese.

Skuteczność metody Alidya wynika z tego, że jej twórca opracował skład preparatu w taki sposób, aby oddziaływał na przyczynę problemu, opierając się na najnowszej teorii dotyczącej cellulitu. Według niej na rozwój cellulitu istotny wpływ mają jony żelaza, znajdujące się w substancji wypełniającej przestrzeń międzykomórkową i spajającą strukturę tkankową. Pod wpływem żelaza dochodzi do utlenienia lipidów, a w rezultacie do powstania aktywnych nadtlenków, modyfikujących właściwości znajdujących się w komórce błon, kwasów nukleinowych i białek. Konsekwencją tego procesu jest obumieranie komórek, dlatego celem terapii antycellulitowej jest zablokowanie aktywności jonów żelaza. Składniki zawarte w preparacie Alidya sprawiają, że dochodzi do wychwycenia tychże jonów i przywrócenia sprawności komórkom. Alidya zawiera dużą dawkę aminokwasów i cukrów, dlatego usprawnia drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz wspomaga odbudowe białek budujących macierz. Dodatkowo pomaga w usuwaniu wolnych rodników. Skutkiem zabiegu jest poprawa jędrności i gładkości oraz ogólnego wyglądu skóry. Tkanki i komórki stają się odporniejsze na gromadzenie jonów żelaza. Alidya wykazuje bardzo dużą skuteczność zarówno w leczeniu cellulitu, jak i w zapobieganiu jest powstawaniu.

Przed zastosowaniem preparatu Alidya dokonuje się pomiaru antropometrycznego. Ze względu na bezinwazyjność nie są konieczne specjalne przygotowanie pacjenta ani hospitalizacja. Zabieg rozpoczyna się od wymieszania składników preparatu oraz oczyszczenia i odkażenia miejsc, w których wykonywane będzie wkłucie. Następnie wprowadza się preparat, wykonując wkłucia w skórę właściwą albo w powierzchniową warstwę tkanki podskórnej. Taki zabieg powtarza się kilka razy w odstępach około 7 dni. Ilość powtórzeń uzależniona jest od stopnia nasilenia problemu. Redukcja cellulitu z Alidyą jest praktycznie bezbolesna. Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut.

Preparat Alidya można zastosować na wszystkich partiach ciała, na których tworzy się cellulit. Najczęściej są to:

  • uda
  • pośladki
  • brzuch
  • ramiona

Najlepsze rezultaty można uzyskać w początkowych fazach rozwoju cellulitu. Zabieg można przeprowadzić bez względu na wiek. Lista przeciwwskazań jest krótka. Znajdują się na niej:

  • ostre choroby nerek lub wątroby
  • schorzenia tarczycy
  • problemy z nadmiernym krwawieniem
  • cukrzyca
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Prestige Skin zaprasza na zabieg z zastosowaniem Alidya preparatu każdego, kto chciałby pozbyć się cellulitu i odzyskać atrakcyjny wygląd, jak również osoby, które pragną uniknąć tego typu problemów w przyszłości. Zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.