Botox Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Botox Wrocław


Likwidacja zmarszczek przy zastosowaniu toksyny botulinowej (popularny botox) jest obecnie najbezpieczniejszym oraz najskuteczniejszym niechirurgicznym sposobem łagodzenia i wyrównywania zmarszczek. Dlatego właśnie jest to jeden z najpopularniejszych na świecie zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, który stosowany jest jako część profilaktyki antystarzeniowej.

Umożliwia to uzyskanie szybkich i długotrwałych efektów spłycenia zmarszczek, dzięki którym twarz jest zrelaksowana, wypoczęta, a także zyskuje łagodniejszy wygląd. Zabieg ten opiera się na miejscowym wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek, dzięki czemu osiągamy rozkurcz i rozluźnienie mięśni, które są odpowiedzialne za pojawianie się zmarszczek. Sama substancja działa wyłącznie w miejscach leczonych, nie ingerując w pozostałe mięśnie. Botox pozwala zlikwidować zmarszczki mimiczne, najczęściej pojawiające się jeszcze przed pierwszymi symptomami starzenia się skóry na czole, w kącikach oczu („kurze łapki”) oraz między brwiami.

Efekty, które można osiągnąć dzięki leczeniu toksyną botulinową w Klinice Prestige Skin we Wrocławiu:botox wrocław

 • Likwidacja głębokich zmarszczek na czole
 • Likwidacja zmarszczek powstałych wokół oczu („kurze łapki”)
 • Likwidacja „lwich zmarszczek”(między brwiami)
 • Likwidacja tzw. ,,zmarszczek palacza” (na górnej wardze)
 • Likwidacja tzw. „brody czarownicy”
 • Uniesienie kącików ust
 • Uniesienie opadających powiek
 • Obniżenie nadpotliwości
 • „Obniżenia uśmiechu” u osób, które podczas uśmiechu odsłaniają dziąsła („gum smile”)
 • Złagodzenie objawów bruksizmu
 • Złagodzenie bruzd na szyi i dekolcie

Nadpotliwość:
Zabieg wykorzystujący botox to najskuteczniejsza ze znanych obecnie metod niechirurgicznego leczenia nadpotliwości. Już po jednym zabiegu mogą Państwo poczuć znaczącą ulgę oraz skutecznie zmniejszyć pocenie. Jeśli chcemy zminimalizować ewentualny dyskomfort podczas zabiegu, należy zastosować znieczulenie miejscowe.

Bruksizm:
Napięcie mięśni karku, potylicy czy żwaczy, które jest wywołane przez to schorzenie powoduje napięciowe bóle głowy. Toksyna botulinowa – botox odpowiada za zmniejszenie długotrwałego napięcia mięśnia żwacza, będącego źródłem bólu. Bruksizm, który nie jest leczony powoduje silne bóle głowy i twarzy, a także problemy ze słuchem czy wzrokiem.

Botox, opis zabiegu:

W pierwszej kolejności lekarz przygląda się mimice twarzy pacjenta, a następnie analizuje jakość skóry oraz stopień jej napięcia. Po doborze optymalnej dawki w kilku bądź kilkunastu miejscach wstrzykiwany jest preparat. Działanie Botoxu jest widoczne już po 72 godzinach od momentu wstrzyknięcia preparatu. Pełen efekt jest widoczny po tygodniu i może utrzymać się średnio od 6 do 8 miesięcy. Okres ten jest jednak zależny od indywidualnej wrażliwości na stosowaną substancję. Wraz z upływem czasu działania preparatu skóra pomału wraca do pierwotnego wyglądu. Każdy kolejny zabieg jest w stanie wydłużyć ten czas.

Ból, który odczuwamy w związku z iniekcją jest niewielki, jednak bardziej wrażliwe osoby mają możliwość skorzystania z miejscowego znieczulenia. Powrót do codziennych obowiązków i normalnej aktywności jest możliwy od razu po zabiegu.