Kwas hialuronowy Wrocław, wypełnianie zmarszczek

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Kwas hialuronowy Wrocław, wypełnianie zmarszczek


Coraz częściej w zakresie dermatologii stosowane są zabiegi wypełniania zmarszczek przy zastosowaniu preparatów, w których zawarty jest stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Substancja ta zdobyła ogromną popularność jako wypełniacz głównie dzięki wysokiemu bezpieczeństwu użytkowania.

Ten rodzaj polisacharydu jest naturalną częścią naszego organizmu, która decyduje o elastyczności, sprężystości oraz gładkości skóry. Dzięki właściwościom pozwalającym na wiązanie wody możliwe jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego są również nośnikiem odpowiedzialnym za transport substancji odżywczych w głąb skóry, a sama ich obecność w skórze wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu. W miarę upływu lat zawartość tego polisacharydu maleje, co prowadzi do powstawania kolejnych zmarszczek, a także utraty gęstości skóry i właściwego konturu twarzy. Proces ten jednak może być skutecznie odwrócony dzięki zastosowaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego.

Substancja ta może być podawana w zasadzie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o odpowiednim składzie i strukturze zależny jest od rezultatów, które chcemy osiągnąć. Płynne wersje używane są przy likwidacji niewielkich zmarszczek, natomiast gęste przy modelowaniu ciała i twarzy.

Efekty, które można osiągnąć dzięki korekcji z wykorzystaniem kwasu w Klinice Prestige Skin we Wrocławiu:

  • Redukcja zmarszczek – pionowych wokół ust, oczu („kurze łapki”), mimicznych występujących na czole oraz fałdów nosowo-wargowych
  • Jędrność i poprawa gęstości skóry
  • Wygładzenie dekoltu, szyi oraz dłoni
  • Modelowanie oraz powiększanie ust
  • Modelowanie owalu twarzy – uwypuklenie kości policzkowych
  • Podniesienie opadających kącików ust

Długotrwały efekt kosmetyczny jest możliwy do uzyskania dzięki procesowi stabilizacji tego polisacharydu. Zabiegi z wykorzystaniem jego oraz jego pochodnych są wyjątkowo bezpieczne, a co ważne – można je powtarzać wielokrotnie bez odczuwalnej szkody dla pacjenta.

Zastosowanie tej substancji sprawia, że wykorzystywane preparaty nie są alergenne, a przed zabiegiem nie ma konieczności wykonywania wstępnych testów skórnych. Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy oraz jego pochodne są skierowane do kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Okres, przez który utrzymywane będą satysfakcjonujące rezultaty zabiegu może osiągnąć od 12 do nawet 18 miesięcy, a różnice zależą przede wszystkim od indywidualnych cech pacjenta, a także miejsca, w które wstrzyknięty został preparat. Podwyższony poziom włókien kolagenowych może utrzymywać się nawet do dwóch lat po zabiegu. Z tego powodu niezbędne jest długotrwałe zabezpieczenie skóry przed pogłębianiem się istniejących bądź też pojawieniem się nowych zmarszczek. Każdy kolejny zabieg polegający na podaniu tej substancji wydłuża ten czas.

Zabieg może powodować niewielki dyskomfort, jednak jest możliwość wykonania znieczulenia. Są dwa sposoby: znieczulenie stomatologiczne lub z wykorzystaniem opatrunku z kremem EMLA.