Lipoliza iniekcyjna Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Lipoliza iniekcyjna Wrocław


Lipoliza iniekcyjna jest prostą i skuteczną metodą na problemy związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej. To zabieg pozwalający na usunięcie tłuszczu z różnych partii ciała, którego najważniejszymi cechami są mała inwazyjność i bezpieczeństwo.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej substancji, która niszczy komórki tłuszczowe i sprawia, że zostają usunięte z organizmu. Dzieje się tak na skutek rozpuszczenia błon komórkowych (adypocytów) i usunięcia ich zawartości. Rozdrobniony tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby, a następnie zużyty do procesów energetycznych. Ostatnim etapem tego jest wydalenie tłuszczu z organizmu jako metabolitu. W tracie zabiegu wykorzystuje się cienkie kaniule. Liczba wkłuć jest niewielka, a dla uniknięcia bólu do preparatu często dodaje się środki znieczulające. Rozpuszczanie tłuszczu przebiega w łagodny sposób i zapewnia trwały rezultat, tak więc nie powoduje efektu jojo.  Obecnie najczęściej wykorzystywaną substancją jest mieszanina wyciągu z soi – fosfatydylocholiny (PPC)  – oraz soli żółciowej, czyli deoksycholatu (DC).

Lipoliza iniekcyjna to zabieg wykorzystywany do modelowania sylwetki, umożliwiający usunięcie nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej. Na liście wskazań do przeprowadzenia go znajdują się:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach i pośladkach
 • podwójny podbródek
 • ginekomastia
 • tłuszczaki
 • fałdy na plecach
 • otłuszczenie karku
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach pach

Lipoliza stanowi najlepszą propozycję dla pacjentów, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą poddać się liposukcji albo preferują mniej inwazyjne metody modelowania sylwetki. Czas trwania zabiegu wynosi około 15 minut. Lipoliza nie wymaga szczególnego przygotowania, a już kilkanaście minut po jej zakończeniu pacjent może wrócić do domu. Po przeprowadzeniu jej w miejscach wprowadzenia preparatu na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Partie ciała poddawane zabiegowi są wrażliwe na dotyk, niekiedy występuje świąd lub lekki ból. Są to objawy niegroźne i utrzymują się nie dłużej niż kilka dni. Można je złagodzić, przyjmując środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe.

Najlepsze rezultaty można uzyskać wykonując serię 2-3 zabiegów. Wówczas możliwe jest zmniejszenie obwodu miejsca poddawanego lipolizie o 4-5 centymetrów. Większa liczba zabiegów jest zalecana wtedy, gdy tkanka tłuszczowa jest bardzo obfita i gruba. Pomiędzy kolejnymi zabiegami należy zachować odstęp 3-4 tygodniowy.

Ze względu na małą inwazyjność lipolizy iniekcyjnej, lista przeciwwskazań do jej wykonania jest krótka. Zabiegu nie można przeprowadzić w przypadku:

 • ostrych chorób wątroby lub nerek
 • schorzeń krwi związanych z nadmiernym krwawieniem
 • stosowania leków rozrzedzających krew
 • ciąży
 • niektórych chorób tarczycy

Personel kliniki Prestige Skin posiada duże doświadczenie w przeprowadzeniu zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Umożliwiamy poprawę wyglądu brzucha, bioder, podbródka oraz wielu innych partii ciała, na których może nagromadzić się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej.