Mezoterapia igłowa Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Mezoterapia igłowa Wrocław


Jest to innowacyjny sposób na regenerację i odżywianie skóry, który zapewnia błyskawiczne, widoczne rezultaty w zakresie jej rewitalizacji. Jednocześnie zapewnia pacjentom doskonałe samopoczucie i zadowolenie ze swojego wyglądu. Istotą mezoterapii jest śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry, która uległa zmianie chorobowej lub po prostu procesom starzenia. Poprzez dostarczenie substancji leczniczych i odżywczych do różnych partii ciała – twarzy, szyi, dekoltu, owłosionej skóry głowy, brzucha, ud, pośladków, dłoni, za pomocą iniekcji śródskórnej przeprowadzić można skuteczną profilaktykę przeciw wypadaniu włosów, tworzeniu cellitu oraz starzeniu się skóry.

W naszym gabinecie we Wrocławiu mezoterapia polega na sporządzaniu specjalnych roztworów do iniekcji. Tworzy je mieszanina cennych substancji rewitalizujących i regenerujących, czyli koktajli. Szczegółowy skład dobierany jest w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju zabiegu. Składniki takie jak: kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne, mikroelementy, koenzymy czy też krzemionka organiczna, pozytywnie wpływają na stan skóry, prowadząc do zwiększenia jej elastyczności, napięcia i jędrności.

Mezoterapia zachowuje skuteczność także w eliminowaniu problemu nadmiernego wypadania włosów oraz w leczeniu łysienia. Składnikami koktajlów są produkty poprawiające mikrokrążenie owłosionej skóry głowy. Stymulują zarazem odrost włosów i wprowadzają do ich wnętrza substancje odżywcze. W efekcie struktura włosów zostaje zregenerowana, proces ich wypadania ulega hamowaniu i rozpoczyna się stopniowy odrost.

Mezoterapię można także zastosować do walki z uporczywym cellulitem. Taka terapia ma na celu przede wszystkim poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz poprawę metabolizmu komórek tłuszczowych (czyli nasilenie lipolizy). Pozwala to ujędrnić skórę i pozbyć się efektu pomarańczowej skórki. Jednymi z najczęściej stosowanych w koktajlach leczniczych składników są: kofeina, enzymy, leki naczyniowe i substancje roślinne, które poprawiają przemianę miejscową ciał tłuszczowych i usprawniają mikrokrążenie.

Efekty zabiegu:

  • lepsza kondycja i wygląd skóry
  • skorygowane zmarszczki
  • lepsza kondycja włosów
  • gładsza skóra ciała

Z zabiegu mezoterapii powinny skorzystać osoby, które cierpią z powodu:

  • zmarszczek
  • nadmiernego wypadania włosów lub łysienia
  • rozstępów, cellulitu
  • nadmiernej potliwości

Mezoterapia – opis zabiegu:

Preparat zostaje podany w zależności od potrzeb w kilku do kilkunastu miejscach podlegających leczeniu. Stosuje się do tego celu igłę bądź specjalne pistolety. Po zabiegu na powierzchni skóry mogą pojawić się niewielkie pęcherzyki a ponadto obrzęk lub zaczerwienienie. Objawy mogą trwać od kilku godzin do nawet 2-3 dni. U niektórych ostrzyknięcia mogą być powodem dyskomfortu, dlatego osoby wrażliwe na ból mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując 3-miesięczną kurację. W jej ramach zabiegi wykonywane są w przerwach najpierw co 7-14 dni, a później co 21-28 dni.

Koktajle – wybrane składniki aktywne:

  • Krzemionka organiczna – posiada właściwości regenerujące tkankę łączną. Stosuje się ją jako substancję odmładzającą, ponieważ wspomaga procesy odnowy komórkowej skóry. Powoduje regenerację naskórka i skóry właściwej. Znajduje także zastosowanie w zwalczaniu cellulitu i leczeniu wypadania włosów.
  • Wyciąg z karczocha zwyczajnego – dzięki zawartej w nim cynarynie poprawia metabolizm glukozy i lipidów a także spowalnia syntezę cholesterolu w komórkach skóry. Stosuje się go w terapii cellulitu.
  • Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny – wpływa na usprawnienie mikrokrążenia i odpływu limfy, wzmacnia ściany naczynek krwionośnych i redukuje stany zapalne. Stosuje się go w zwalczaniu cellulitu.
  • Dekspantenol – jest to produkt redukcji kwasu pantotenowego (witaminy B5) o właściwościach regenerujących i odżywczych struktury włosa. Stosuje się go w leczeniu łysienia.
  • Kwas hialuronowy – dzięki właściwościom higroskopijnym jego działanie podobne jest do ‘molekularnej gąbki’, przez co może zatrzymywać wodę w komórkach. Stosuje się go w kuracjach odmładzających.
  • Pirogronian sodu – to cenne źródło energii, która pobudza proces syntezy kolagenu. Stosuje się go w kuracjach odmładzających, leczeniu łysienia i redukcji rozstępów.
  • Oligoelementy – ich obecność jest konieczna dla wszystkich procesów zachodzących w komórkach. Roztwór zawiera cynk, który działa przeciwzapalnie i reguluje wydzielanie łoju. Stosuje się go w leczeniu trądziku i łojotoku.
  • Proteochondroityna – ma właściwości silnie absorbujące wodę. Powoduje nawilżenie i napięcie skóry. Stosuje się ją w kuracjach odmładzających.