Mezoterapia Lipolityczna Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Mezoterapia Lipolityczna Wrocław


Mezoterapia lipolityczna jest nowoczesną metodą walki z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. To zabieg o wysokiej skuteczności, który dodatkowo regeneruje skórę i poprawia jej elastyczność. Wykorzystuje się go także w przypadku problemów z cellulitem.

W trakcie zabiegu w wybrane partie ciała wstrzykuje się preparat zawierający składniki aktywne, takei jak fosfatydylocholina (ekstrakt z soi), multiwitamina, minerały, rk-Oligopeptyd-2 (CG-IFG1) oraz aminokwasy. Fosfatydylocholina to substancja, która rozbija tłuszcz w komórkach, natomiast rk-Oligopeptyd-2 wspomaga jej działanie, a jednocześnie wpływa na napięcie i gładkość skóry. W rezultacie nadmiar tłuszczu jest metabolizowany i usuwany z organizmu. Przebieg zabiegu jest podobny jak w przypadku zwykłej mezoterapii, a różnica polega na rodzaju wstrzykiwanych substancji i ich właściwościach. Samo nakłuwanie skóry ma korzystny wpływ na metabolizm jej komórek, stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, poprawia mikrokrążenie, blokuje działanie wolnych rodników i wspomaga regenerację skóry. Mezoterapia lipolityczna jest zabiegiem bezpiecznym, szybkim i bezbolesnym. Ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu można wyeliminować, stosując odpowiednie środki znieczulające. Ze względu na swoją bezinwazyjność mezoterapia lipolityczna stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji w przypadku niezbyt dużego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po wykonaniu mezoterapii na skórze poddanej ostrzykiwaniu może wystąpić łagodny stan zapalny, którego objawami jest delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Po około 24 godzinach stan skóry wraca do normy. Pełny efekt można dostrzec po upływie 3 tygodni. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, natomiast po jego wykonaniu nie jest konieczna hospitalizacja ani rezygnacja z codziennej aktywności. Najlepsze rezultaty można uzyskać wykonując serię 3-6 zabiegów w odstępach około 3-4 tygodniowych. Dla osiągnięcia trwałych efektów zaleca się połączenie zabiegu ze zmianą diety i zwiększeniem aktywności fizycznej. Mezoterapia służy od usuwania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, a więc nie jest metodą leczenie nadwagi i otyłości. Zabieg nie wywołuje efektu jojo, lecz nie ma działania profilaktycznego.

Mezoterapię lipolityczną wykonuje się na różnych partiach ciała, między innymi na:

 • Brzuchu
 • Udach
 • Pośladkach
 • Kolanach
 • Ramionach
 • podbródku

Lista przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu jest krótka. Znajdują się na niej:

 • alergie na składniki preparatu
 • stany zapalne skóry
 • skłonność do powstawania bliznowców i zwłóknień
 • choroby nowotworowe
 • ciąża
 • cukrzyca

Niektóre przeciwwskazania mają charakter względny, dlatego konieczna jest konsultacja z lekarzem, w celu podjęcia decyzji o bezpieczeństwie wykonania zabiegu.

Prestige Skin proponuje mezoterapię lipolityczną pacjentom, którzy chcą pozbyć się nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej lub cellulitu oraz ujędrnić skórę. Na zabieg zapraszamy także osoby, które są zainteresowane zlikwidowaniem tak zwanego drugiego podbródka