Nici liftingujące

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Nici liftingujące


Happy Lift to lifting bez blizn i nacinania skóry z wykorzystaniem nici liftingujących. Odzyskanie młodzieńczego wyglądu jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne.

Jako jedna z pierwszych klinik we Wrocławiu i jedna z pierwszych w Polsce proponujemy Państwu ten rewolucyjny zabieg!

 

Czym są nici liftingujące?

Opatentowane nici Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu, zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących nie wymaga użycia skalpela i gwarantuje natychmiastowy efekt. Nici Happy Lift wykorzystywane w naszej klinice medycyny estetycznej i dermatologii posiadają mikroskopijne haczyki o ściśle określonej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Dzięki specjalnej strukturze po implantacji nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia jest widoczny już zaraz po zabiegu.
Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu nici liftingujące Happy Lift mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 12–15 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji nici wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, które stymulują wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego w skórze. Dzięki temu zwiększa się jej nawilżenie i elastyczność, a efekt liftingu utrzymuje się przez okres aż 5 – 6 lat.

Wskazania i rodzaje zabiegów Happy Lift

Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie tym osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz i szyję. Nici liftingujące pomagają podnieść zwiotczałą skórę okolic brwi, policzków, żuchwy i podbródka oraz szyi.

Różne rodzaje nici są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Nici stosowane w metodzie Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie tego produktu od Ministerstwa Zdrowia.
Czas trwania zabiegu: 15 do 40 minut.

Free Floating – odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, w krótkim czasie, bez blizn. Prosta, szybka i bezpieczna metoda, polegająca na nieinwazyjnym wprowadzeniu nici. Efektem jest lifting opadających policzków i szyi.
Metoda Free Floating nie wymaga nacinania skóry – nici wprowadzane są w tkankę podskórną z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy. Haczyki obecne w niciach wpływają zaś na fibrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

Double Needle – szybkość i prostota, symetryczne rezultaty. W tej technice stosuje się nici wchłanialne z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, dzięki czemu Double Needle pomaga podnieść zwiotczałą skórę brwi, szyi i żuchwy bez potrzeby jej nacinania, a same nici są wprowadzane w skórę bez konieczności dodatkowej igły, gdyż specjalne igły prowadnice umieszczone są już w obu końcówkach nici. Lekarze mogą dzięki temu wprowadzać nici swobodniej, z wykorzystaniem ruchów półkolistych oraz pętli, gwarantując tym samym bardziej efektywne utrzymywanie symetrycznie rozłożonej masy tkanek. Wprowadzanie nici staje się zatem łatwiejsze, zmniejsza czas zabiegu oraz zapewnia szybsze gojenie.

Ancorage – nici Ancorage są idealne do małoinwazyjnego liftingu środkowej części twarzy. Technika zapewnia długotrwały efekt bez blizn oraz konieczności znieczulenia ogólnego. Wykonywane jest jedynie niewielkie nacięcie w okolicy ucha, przez które wprowadzane są nici w kierunku podbródka i żuchwy, tworząc specjalne rusztowanie dla tkanek. W ten sposób haczykowate nici tworzą rodzaj „parasola”, którego napięcie naturalnie unosi zwiotczałe tkanki twarzy.

Przed zabiegiem:

  • Nie zaleca się stosowania aspiryny min. 1 tydzień przed zabiegiem.
  • Ograniczenie nikotyny i kofeiny (zmniejszenie ryzyka wystąpienia siniaków)

Po zabiegu:

  • Na twarzy może pojawić się delikatna opuchlizna. Jednak wszelkie skutki uboczne powinny zaniknąć po około 24 godzinach.
    Zaleca się nie dotykanie miejsc implantacji nici oraz nie wykonywanie nadmiernych ruchów mimicznych, przez około 3-4 dni. W tym okresie nie powinno się również mocno malować lub intensywnie wcierać kremów. Dla zmniejszenia wysiłku żuchwy i całej twarzy, poleca się spożywanie pokarmów płynnych lub bardzo miękkich.
  • Do codziennych czynności, można powrócić po około 15 dniach. Do intensywnego wysiłku fizycznego po około 35 dniach.
  • Pacjent nie ma żadnych blizn po zabiegu, nie występuje również żadne krwawienie, czy też możliwość uszkodzenia nerwów.
  • Należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce przez okres ok 4 tygodni + chronić skórę kremem z wysokim filtrem.