Peeling Wrocław, peelingi chemiczne

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Peeling Wrocław, peelingi chemiczne


eelingi chemiczne to jeden z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej. Są stosowane jako element profilaktyki antystarzeniowej oraz terapii depigmentacyjnej. Doskonale mobilizują skórę do odnowy i regeneracji. Peelingi są zabiegami polegającymi na złuszczaniu skóry przy użyciu preparatów chemicznych, różniących się między sobą siłą, a tym samym głębokością penetracji. Efektem działania zastosowanych substancji jest odmłodzenie struktur skóry i likwidacja następstw fotostarzenia i przebytych procesów zapalnych (np. trądzik młodzieńczy).

Z uwagi na wielokierunkowe działanie peelingów, możliwość częstego powtarzania i niewielką inwazyjność, są bardzo cenną metodą leczniczą w dermatologii estetycznej.

Po uwzględnieniu istniejącego u Państwa problemu estetycznego proponujemy dobranie odpowiedniego peelingu, dającego najkorzystniejszy efekt kosmetyczny. Typ peelingu, jego stężenie, miejsce i obszar aplikacji (twarz, dłonie, plecy, ramiona) dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.
Procedura polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu spowodowania kontrolowanego złuszczenia naskórka i powierzchownych warstw skóry właściwej.

Peeling, wskazania do zabiegu:

 • fotostarzenie skóry – przebarwienia, zmarszczki, wiotkość skóry
 • plamy pigmentacyjne (plamy posłoneczne,przebarwienia)
 • powierzchowne blizny,rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pourazowe
 • skóra łojotokowa

Przeciwwskazania:

 • czynne infekcje wirusowe – Herpes Simplex (opryszczka)
 • miejscowe zakażenia bakteryjne
 • znamiona i nowotwory skóry

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące peelingi:

 • Peeling kwasem TCA
 • Peeling kwasem glikolowym
 • Płyn Jessnera
 • Peeling azelainow
 • Peeling rezorcynowy
 • Peeling migdałowy

Charakterystyka wybranych peelingów:

Kwas TCA (trójchlorooctowy) występuje w stężeniach od 10% do 50%. W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się odpowiednie stężenie preparatu i aplikuje w kilku warstwach. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zarumieniona. Następnie skóra zmienia kolor na brązowy , a właściwe złuszczanie rozpoczyna się po 2-3 dniach od zabiegu i trwa ok. 3-4 dni.

Roztwór Jessnera to mieszanina rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i etanolu. Bezpośrednio po peelingu skóra może być zarumieniona. Po 2-3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania, który w zależności od intensywności użytego preparatu, może być delikatny lub bardziej nasilony. Trwa kolejne 3-4 dni.
Glykopeel to żel złuszczający stosowany u młodych i dojrzałych pacjentów. Zawiera kwas glikolowy, kojowy, ekstrakt mącznicy lekarskiej, morwy białek i witaminy A, C, E. ma wszechstronne działanie- odnawia, odmładza, wyrównuje koloryt skóry, sprawia też, że drobne zmarszczki – szczególnie z okolicy oczu i ust – ulegają spłyceniu.

Peeling pirogronowy to peeling z zastosowaniem kwasu pirogronowego, który w naturze występuje w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. Jest ceniony za swoje wszechstronne właściwości – reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza tłustość skóry, działa antybakteryjnie, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze i ją rozjaśnia.

Peeling migdałowy uzyskiwany jest z wyciągu z gorzkich migdałów. Można go wykonywać nawet latem i to bez ryzyka wystąpienia podrażnień słonecznych. Ze względu na swoje właściwości poleca się go nawet osobom z wrażliwą cerą. Dzięki niemu skóra staje się odmłodzona, bardziej elastyczna i jędrna, a opalenizna równomierna i świetlista.

Peeling, opis zabiegu:

Podczas zabiegu na leczoną powierzchnię nakłada się preparat w formie płynu, żelu lub maski, który następnie, w zależności od oczekiwanego efektu, pozostaje na skórze od kilku do kilkunastu minut. Niektóre kwasy, jak np. kwas glikolowy, wymagają dodatkowo neutralizacji specjalnym preparatem. Zabieg kończy się zabezpieczeniem skóry kremem łagodzącym. Dzień lub dwa po zabiegu skóra może pozostawać zaczerwieniona, natomiast sam proces złuszczania rozpoczyna się po trzech, czterech dniach. W zależności od użytego preparatu przebiega z różnym nasileniem. Efekt kuracji widoczny jest już po jednym zabiegu, jednak peelingi najlepsze rezultaty przynoszą stosowane w serii.