Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej Wrocław


Myśląc o wypełnieniu zmarszczek i głębszych bruzd, o uzupełnieniu ubytków tkanek miękkich w zakresie twarzy (modelowanie policzków, powiększanie ust), dekoltu, jak również grzbietów dłoni powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość korygowania wymienionych wcześniej defektów przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej. Przeszczep tkanki tłuszczowej (lipofilling) to nieskomplikowana procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera tłuszcz od pacjenta przy użyciu bardzo cieniutkich sond (kaniul), najczęściej z okolic brzucha lub przyśrodkowej strony kolana, a następnie pobrany materiał poddaje odwirowaniu i frakcjonowaniu . Czysta tkanka tłuszczowa zostaje wszczepiona, również przy użyciu cieniutkich igieł, w miejsca poddawane korekcji.

Pacjenci opuszczają klinikę w dniu zabiegu. Przez 1-2 dni po zabiegu widoczny jest obrzęk okolic poddawanych zabiegowi, czasem drobne siniaki. Około 50 do 60% przeszczepionej tkanki tłuszczowej ulega wygojeniu dając trwały efekt wypełnienia. Z uwagi na wchłanianie się części przeszczepionego tłuszczu wskazany bywa dodatkowy zabieg po kilku miesiącach.

Ogromnym plusem tej metody jest również możliwość wykonania podczas jednego zabiegu korekcji kilku okolic. Dysponujemy bowiem znacznie większą ilością materiału średnio 10 i więcej mililitrów, podczas gdy standardowa ilość wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego to 1-2 ml w ampułce. Z uwagi na stosowanie własnej tkanki pacjenta nie istnieją przeciwwskazania do wykonywania tej procedury u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi.