Sculptra – Stymulator Kolagenu Wrocław

Klinika medycyny estetycznej i dermatologii

Sculptra – Stymulator Kolagenu Wrocław


Sculptra® to preparat o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość twarzy, zapewniając wypełnienie jej konturów i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne.

Sculptra® to biokompatybilny i biodegradowalny preparat do wstrzyknięć wykorzystujący substancję znaną jako kwas L-polimlekowy. Preparat ten w sposób naturalny pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

Efekt kuracji to pełniejszy kształt twarzy oraz naturalnie gładsza i młodsza skóra z wyraźnie zredukowanymi liniami, bruzdami, zmarszczkami i fałdami. Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy.  Rezultaty zabiegu utrzymują się 2 lata!

 

Preparat Sculptra® można stosować do korekcji różnych partii twarzy np.:

  • zmarszczek nosowo – wargowych
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
  • zapadniętych policzków
  • zmarszczek na policzkach i podbródku
  • okolic kości policzkowych

Opis zabiegu
Na godzinę przed zabiegiem skórę należy pokryć kremem zawierającym środek znieczulający (EMLA). Preparat Sculptra podawany jest przez lekarza bardzo cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i do minimum redukują ból. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest wykonanie masażu leczonego obszaru skóry co zapewni prawidłowe rozmieszczenie produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia.